Gyermekkori szorongás és önbizalomhiány kezelése
Konzultációink és terápiás alkalmaink óvodáskorú vagy idősebb gyermekeknek és szüleiknek nyújthatnak segítséget. A szorongás feloldását pár alkalmas szülőkonzultációkkal vagy hosszabb, a gyermek illetve a szülők részvételével zajló terápiás folyamattal tudjuk segíteni.
Egy gyermek életében a különböző életesemények és fejlődési szakaszok különféle szorongató érzéseket erősíthetnek fel. Ezek sokszor teljesen normális érzelmi reakciók, még akkor is, ha nagyon nehéz őket átélni, máskor azonban a szorongás vagy a félelem indokolatlannak látszik. Mindkét esetben fontos lehet a szorongás okainak feltárása és a gyermek érzelmi megerősítése.
A konzultáció vagy terápia során fontos megkülönböztetni a szorongásos zavarokat a valóságos okból fakadó szorongásoktól és félelmektől. Szorongásos zavarok esetén is hatékony segítséget tudunk nyújtani, de erre az esetek többségében nem szorulnak rá a gyerekek. Általában éppen arra van szükség, hogy a félelmek biztonságos kapcsolatban történő megélésében segítsünk, és abban támogassuk a gyerekeket és a szülőket, hogy hogyan lehet átértelmezni, átkeretezni a helyzetet, milyen készségek erősítése segíthet úrrá lenni a félelmeken.
Milyen esetekben érdemes hozzánk fordulni?
Eddigi tapasztalataink alapján a következő helyzetek megoldásában nyújthatunk hatékony segítséget:
- Félelem az anyától/szülőktől való elszakadástól (szeparációs szorongás)
- Félelem az egyedülléttől
- Saját teljesítménnyel kapcsolatos szorongás
- Gyermekkori pánikzavar tünetei
- heves szívverés
- izzadás
- remegés vagy reszketés
- fulladás vagy légszomjérzés
- fuldoklás (gombócérzés a torokban)
- mellkasi fájdalom vagy diszkomfort
- hányinger vagy hasi diszkomfort
- szédülés, bizonytalanságérzés vagy ájulás
- hidegrázás vagy kipirulás, hevülés
- derealizáció (a realitás elvesztésének élménye) vagy deperszonalizáció (olyan érzés mintha elvált volna saját testétől)
- halálfélelem
- zsibbadás, bizsergés, érzéketlenség
- Félelem olyan helyzetektől, ahol mások rá figyelnek
- Félelem olyan helyzetektől, ahonnan nehéz elmenekülni/ ahol korlátozva van a mozgástér (pl. lift)
- Önbizalomhiány (félelem attól, hogy “nem elég jó”, holott képességei nem korlátozzák)
- Elektív mutizmus (megszokott társas közegben beszélő gyermek bizonyos helyzetekben nem beszél például idegenekkel vagy óvodában)
- Éjszakai felriadás, rémálmok
- Vizelettartási probléma gyermekkorban (bepisilés)
Természetesen ezek mellett minden más felmerülő helyzetben is megadjuk a szükséges támogatást a szorongás feloldásához.
Időpontok, helyszín és ár
Az alkalmak díja 8.000-20.000Ft.
A terápiát és konzultációkat a II. kerületben, a Margit híd budai hídfő és a Mechwart liget közvetlen szomszédságában (1024 Budapest, Kút u. 3.) tartjuk reggel 8:00 és 20:00 között. Az 50 perces alkalmakat Gombos Bernadett vezeti.
A bejelentkezés menete
Kérjük, hívja a Balansz Egészségfejlesztő Központ telefonszámát (0630 308 6379) vagy írjon nekünk e-mailt az info@balanszek.hu címre! Szakemberünk megválaszolja kérdéseit és tájékoztatja Önt a konzultáció pontos menetéről.